SPECJALISTYCZNY OŚRODEK DIAGNOZY I REHABILITACJI DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADĄ SŁUCHU
jest beneficjentem programu pomocowego w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0.

Raport 2021     

Poradnia Rehabilitacji Słuchu i Mowy

Naszymi Pacjentami zajmują się:

 

Mgr Alina Butkiewicz – Surdologopeda z tytułem specjalisty, od wielu lat pracujący z dziećmi z wadami słuchu i mowy. Terapeuta metody Warnkego. Provider i terapeuta Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena IAS oraz Neuroflow ATS i terapeuta ręki.  Bierze udział we Wrocławskim Programie Implantów Ślimakowych. Prowadzi szkolenia m.in. na temat pracy surdologopedycznej z dziećmi z wadą słuchu oraz metod prowadzenia treningu słuchu. Jest autorką artykułów i publikacji z zakresu pracy z dzieckiem z wadą słuchu oraz Kultury Głuchych. Biegle włada Polskim Językiem Migowym. Prowadzi szkolenia dla pracodawców i współpracowników osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi zajęcia ze studentami Logopedii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Mgr Dagmara Czarna –

Psycholog, psychoterapeuta. W Ośrodku PZG pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz z dorosłymi z wadami słuchu. Prowadzi zarówno zajęcia indywidualne jak i grupowe. Inicjatorka i realizatorka projektu „Joga dla dzieci” realizowanego przez m.in. Ośrodek PZG, a skierowanego do podopiecznych Polskiego Związku Głuchych. 

Mgr Bożena Grabna –

Surdopedagog. Prowadzi zajęcia pedagogiczne z dziećmi i młodzieżą głuchą i niedosłyszącą. Biegle posługuje się Polskim Językiem Migowym.

Mgr Anna Kaliszuk –

Pedagog specjalny, surdopedagog. Od wielu lat pracuje w Ośrodku PZG z dziećmi i młodzieżą z wadami słuchu. Biegle włada Polskim Językiem Migowym. Terapeuta Integracji Sensorycznej i Bilateralnej. Prowadzi szkolenia dla rodziców dzieci z wadami słuchu oraz dla specjalistów i nauczycieli w zakresie pracy z dzieckiem z wadą słuchu.

 Inicjatorka i realizatorka projektu realizowanego m.in. przez Ośrodek PZG, mającego na celu integrację rodziców dzieci z wadami słuchu.

Mgr Monika Markowska –

Psycholog, psychoterapeuta. W Ośrodku PZG pracuje od wielu lat z dziećmi, młodzieżą i dorosłych niedosłyszącymi i głuchymi. Biegle posługuje się Polskim Językiem Migowym.

Mgr Łucja Olechnowicz –

Psycholog. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz z ich rodzinami w Ośrodku PZG. Bierze udział we Wrocławskim Programie Implantów Ślimakowych kwalifikując pacjentów do wszczepienia implantu słuchowego oraz w turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci z wadami słuchu, aparatowanych i implantowanych. Prowadzi szkolenia dla rodziców dzieci z wadami słuchu oraz dla specjalistów i nauczycieli w zakresie pracy z dzieckiem z wadą słuchu.

Mgr Agnieszka Reisch-Radaczyńska –

Surdologopeda z tytułem specjalisty, pedagog specjalny, tłumacz Polskiego Języka Migowego. Od wielu lat pracuje z dziećmi z wadami słuchu. Provider i terapeuta Indywidualnej Stymulacji Słuchu Neuroflow ATS. Bierze udział we Wrocławskim Programie Implantów Ślimakowych.  Organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z wadami słuchu. Prowadzi szkolenia dla pracodawców i współpracowników osób z niepełnosprawnościami. Współpracuje z Oddziałem Dolnośląskim Polskiego Związku Głuchych we Wrocławiu oraz innymi organizacjami pozarządowymi wspierającymi osoby z niepełnosprawnościami.

Mgr Anna Włosińska –

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Neurologopedia oraz innych licznych szkoleń i warsztatów doszkalających, współautorka poradnika dla rodziców i opiekunów dzieci z niedosłuchem. Provider i terapeuta Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansen IAS i Neuroflow ATS. Od wielu lat prowadzi terapię dzieci z rozmaitymi wadami słuchu. Organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z wadami słuchu. Współpracuje z fundacjami i towarzyszeniami wspierającymi osoby z niepełnosprawnością słuchową.

Mgr Katarzyna Wojnarowska –

Logopeda, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, WSP w Krakowie, DSWE we Wrocławiu oraz licznych warsztatów i konferencji szkoleniowych. Terapeuta Terapii Psychomotorycznej, Provider i terapeuta Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansen IAS i Neuroflow ATS.  Od wielu lat zajmuje się terapią słuchu i mowy dzieci z niepełnosprawnością słuchową. Organizuje turnusy rehabilitacyjne dla rodzin dzieci z implantami słuchowymi. Pomysłodawca i współautor poradników dla rodzin dzieci z wadami słuchu. Prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu SONORUS.

Adam Wyrwas –

Surdopedagog. Pracuje z dziećmi i młodzieżą głuchą i niedosłyszącą z autyzmem, zespołem Aspargera, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami uwagi. Biegle posługuje się Polskim Językiem Migowym.

Formularz Kontaktu - pozycja 7 Nad Footerem.

Kontakt i Mapa

Polski Związek Głuchych Dolnośląskie Centrum Medyczne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.
W soboty od 8.00 do 14.00.
tel. 71/355 67 19
Adres mailowy: osrodek@osrodek-pzg.pl, Formularz kontaktu

Adres
ul. Braniborska 2/10
53-680 Wrocław

NIP: 897 181 46 95
REGON: 362751540-00012
KRS: 0000579656
Nr konta: 06 1090 2398 0000 0001 3311 6842
Tel.: Centrala 71/ 355 67 19
       Gabinet Protetyki Słuchu: 514 063 341
       Rejestracja: 789 284 455  
e-mail: osrodek@osrodek-pzg.pl

 

Osrodek-Pzg.pl wykonanie InteliIT.pl