Dźwięki Marzeń
Ośrodek od maja 2006 roku, bierze udział w programie "Dźwięki Marzeń" Fundacji Orange dającym możliwość rehabilitacji domowej najmłodszym dzieciom z wadą słuchu na terenie województwa dolnośląskiego.
http://www.fundacja.orange.pl/
Program Dźwięki Marzeń wspiera rozwój małych dzieci z wadą słuchu
W 2006 roku Fundacja Orange rozpoczęła realizację ogólnopolskiego programu pod nazwą „Dźwięki Marzeń”, w ramach którego pomaga dzieciom niesłyszącym sprawniej komunikować się z innymi, pełniej wykorzystywać swój potencjał, a także aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.
W ramach Programu wyposażamy najmłodsze dzieci w aparaty słuchowe tuż po wykryciu u nich wady słuchu oraz zapewniamy im wczesną terapię w środowisku domowym i w czasie letnich turnusów. Organizujemy szkolenia dla terapeutów oraz rodziców, dostarczając tym samym narzędzi do pracy z dzieckiem niesłyszącym. Popularyzujemy również znaczenie wspierającego i zaangażowanego otoczenia dziecka w podnoszeniu jego społecznychkompetencji.
Głównym celem Programu jest wszechstronny rozwój małego dziecka z wadą słuchu akcentujący aktywny udział rodzica w tym procesie.
Informujemy Państwa o możliwości korzystania z regularnych konsultacji surdologopedycznych, surdopedagogicznych i psychologicznych oraz zajęć grupowego treningu słuchu - prowadzonych przez terapeutów Ośrodka PZG DCM we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy:)
Konieczna wcześniejsza rejestracja dziecka
tel. 71 355 67 19 !
PPPBSuN - FWOŚP
Ośrodek od 2003 roku, pełni funkcję koordynatora programu rehabilitacji dzieci z wadą słuchu na terenie województwa dolnośląskiego, w ramach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków prowadzonego pod auspicjami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja WOŚP wyposażyła Ośrodek w aparaturę do badań obiektywnych słuchu ABR, jesteśmy więc ośrodkiem III poziomu referencyjności.
http://www.sluch.ump.edu.pl/
Test przesiewowy słuchu, wykonywany na oddziałach noworodkowych - ośrodki I poziomu referencyjnego - wskazuje dzieci podejrzane o wadę słuchu.
Jeśli Wasze dziecko będzie miało nieprawidłowy wynik testu przesiewowego lub istnieją czynniki ryzyka, mogące spowodować u niego wadę słuchu, to
zanim dziecko ukończy 3 miesiąc życia, szukajcie pomocy w ośrodkach audiologicznych II poziomu referencyjnego.
Jeśli nieprawidłowy wynik testu przesiewowego u Waszego dziecka zostanie potwierdzony badaniem słuchu, to
zanim dziecko ukończy 6 miesiąc życia, szukajcie pomocy w ośrodkach audiologicznych III poziomu referencyjnego.
Zanim Wasze dziecko ukończy 6 miesiąc życia, powinno również trafić do ośrodka terapii (rehabilitacji) słuchu i mowy.
PORADNIK DLA RODZIN DZIECI Z WADĄ SŁUCHU dostępny na naszej stronie internetowej, pomoże Wam podjąć celowe działania i wybrać odpowiedni ośrodek terapeutyczny dla Waszego dziecka. Dziecko z wadą słuchu może nauczyć się mówić i samodzielnie funkcjonować w grupie słyszących rówieśników.