Zapraszamy na szkolenie dla SPECJALISTÓW
(psychologów, pedagogów, logopedów, protetyków słuchu, fizjoterapeutów)
dnia 6 marca 2020r.
ZROZUMIEĆ DZIECKO Z WADĄ SŁUCHU
PZG Dolnośląskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. we Wrocławiu wraz z Fundacją FONIS przy wsparciu PFRON zaprasza na warsztaty szkoleniowe dla specjalistów (pedagogów, psychologów, logopedów) mających zawodowy kontakt z dziećmi z wadami słuchu lub z zaburzeniami przetwarzania słuchowego.
Dnia 6 marca 2020r. od godz. 14:30
Rejestracja uczestników godz. 14:00
Ilośc godzin dydaktycznych – 6h.
Wskazany wygodny, niekrępujący strój.
Miejsce warsztatów: Olsztyn (10-506), ul. Kętrzyńskiego 3/1
Siedziba Polskiego Związku Głuchych Oddział Warmińsko-Mazurski
Uczestnicy warsztatów otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa.
Koszt szkolenia 40,00 zł
W cenie szkolenia: materiały szkoleniowe i serwis kawowy. Uczestnikom szkolenia spoza Olsztyna organizatorzy zapewniają zwrot kosztów dojazdu komunikacją publiczną na podstawie biletów lub samochodem prywatnym z uwzględnieniem przepisów o zwrocie kosztów używania samochodów osobowych niebędących własnością pracodawcy.
Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Prosimy o wypełnienie oświadczenia, znajdującego się pod informacją o szkoleniu, wydrukowanie go i po potwierdzeniu u kierownika placówki zabranie go ze soba na szkolenie.
Ilość miejsc na szkoleniu jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat na konto Fundacji.
Fundacja FONIS
- ul. Katedralna 4
50-328 Wrocław
BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. 42 1750 0012 0000 0000 4110 3485
Zapraszamy!
Projekt jest współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
PROGRAM SZKOLENIA DLA SPECJALISTÓW grupa I
Olsztyn
6.03.2020
14.30-16.00
ZROZUMIEĆ DZIECKO - JAK ZABURZENIA SŁUCHU WPŁYWAJĄ NA ZACHOWANIE I FUNKCJONOWANIE DZIECKA. STRATEGIE RADZENIA SOBIE Z TRUDNOŚCIAMI
psycholog mgr Urszula Miłejszo
16.00-16.15 PRZERWA KAWOWA
16.15-17.45
MOWA I KOMUNIKACJA DZIECKA Z ZABURZENIAMI SŁUCHU. SPECYFIKA TRUDNOŚCI I MOŻLIWOŚCI ICH PRZEZWYCIĘŻANIA
logopeda mgr Barbara Bednarska
17.45-18.00 PRZERWA KAWOWA
18.00-19.30
TRUDNOŚCI W UCZENIU SIĘ ORAZ DOSTOSWANIE METOD NAUCZANIA DO POTRZEB DZIECI Z ZABURZENIAMI SŁUCHU
pedagog mgr Grażyna Misiołek
O prowadzących:
Urszula Milejszo:
psycholog kliniczny, specjalista wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju, realizator programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Na co dzień pracuje w Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Gdańsku. Od kilkunastu lat prowadzi konsultacje dla rodziców i dzieci w kilku gdańskich przedszkolach. Współpracuje z Uniwersytetem Gdańskim, prowadzi zajęcia ze studentami Podyplomowych Studiów Logopedycznych oraz praktyki studenckie. Współautorka poradnika dla rodziców niesłyszących. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami.
Barbara Bednarska:
surdologopeda, neurologopeda. Pracuje w Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Gdańsku, współpracuje także z innymi placówkami edukacyjnymi i opiekuńczymi, w których prowadzi zajęcia logopedyczne. Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami studiów dziennych i podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim oraz szkół wyższych w Gdańsku – Ateneum i GWSH. Współautorka metody Dialogu i Narracji „Świat Opowiadany” oraz kilku poradników dla rodziców i nauczycieli dotyczących problemów dziecka z wadą słuchu.
Grażyna Misiołek:
surdopedagog, od 2010r. pracuje w Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Gdańsku, jest doświadczonym nauczycielem języka polskiego w gimnazjum i szkole podstawowej, posiada uprawnienia egzaminatora. Współpracuje ze Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną. Prowadzi szkolenia rad pedagogicznych z zakresu surdopedagogiki.